Kapela

VRATISLAV HŮLA (INDIÁN)

VRATISLAV HŮLA (INDIÁN)

zpěv
kytara Martin D28
(Rocky Top)
VOJTĚCH PEČENÝ

VOJTĚCH PEČENÝ

mandolina A5 "Pečený"
(Rocky Top, Coolband, Vejlet, Womacklee)
MIREK FIEDLER (WABI SAMSON WEPŘOŇ)

MIREK FIEDLER (WABI SAMSON WEPŘOŇ)

vokály
baskytara Fender Jazz Bass Squier
(Coolband, Plyšová ryba)
JIŘÍ BÍLEK)

JIŘÍ BÍLEK

housle Giuseppe Scarampella 1854, Fece in Firenze
(Diamant, Rocky Top, Čečelband)
JIŘÍ KLEMENT

JIŘÍ KLEMENT

vokály
banjo Průcha
(Coolband, Vabank Unit, Fámy)

Historie

Kapela Mr.Indian band, vlastně ani tak není kapelou, ale spíš projektem, který jsem dal dohromady, proto, abych nahrál pár svých písní na CD-čko a mohl jej pak rozdat kamarádům. O nahrání desky jsem uvažoval dlouhá léta a dlouho jsem se k tomu přemlouval. Nakonec jsem se začátkem roku 2009 rozhoupal a začal vše dávat dohromady. Od začátku jsem věděl, že tu desku chci dělat se svými kamarády Jirkou Klementem, Jirkou Bílkem a Vojtou Pečeným. Strávil jsem s nimi při hraní spoustu času, jak při jamech, tak i na vandrech nebo s Jirkou Bílkem a Vojtou Pečeným v kapele Rocky Top. Prostě jsou to lidé, kteří jsou nejen výborní muzikanti, ale i dobří kamarádi a zažil jsem s nimi spoustu skvělého času. Takže jsme se začali nad mým materiálem scházet a postupně jej upravovat a dávat dohromady. Bohužel jsou všichni tři poměrně dost vytíženi a tak zkoušky byli tak jednou za měsíc i dva. To vysvětluje, proč jsme se k realizaci dostali až za tři roky. Na začátku roku 2010 se k nám přidal Wepřoň na basu. Vůbec jsem nevěřil, že by s námi chtěl hrát, ale rozhodnutí to bylo skvělé neb už dob Coolbandu na sebe Vojta s Jirkou Klementem a Wepřoň dobře slyší a navíc Wepřoň dobře zpívá. Když jsem pak slyšel nahraných prvních sedm písniček i s basou, tak jsem věděl, že to dobře dopadne, poněvadž zvuk jaký ta amatérská nahrávka měla, byl přesně takový, jaký jsem si představoval. V roce 2011 pokračovalo velmi pozvolné zkoušení a konečně v roce 2012 se nám podařilo těch pár písniček nahrát u Jirky Maška v Good day studiu. Písničky mají blízko k Bluegrassovému stylu (i nástrojovým obsazení) a tak nahrávání u Jirky Maška byla celkem jasná volba a jsem rád, že se nás ujal.

Jak už jsem psal, tak setkávání a zkoušky byli velmi zřídkavé, ale přesto se nám podařilo se sejít a odehrát několik vystoupení a to:

Další vystoupení naší kapely nevylučuji, ale vzhledem k vytíženosti všech muzikantů v dalších kapelách a jejich rodinnými záležitostmi, to bude asi dost obtížné. Pravdou je, že se opravdu od začátku jedná o jednorázový projekt, abych si nahrál desku se svými písněmi a nějakou budoucí činnost kapely Mr.Indian band ani já ani kluci jsme nikdy moc neplánovali... ale stát se může všechno...

Indián